TEMİZLİK İŞLERİ

TEMZİLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
FAALİYETLERİMİZ

  1. İlçe sınırları içerisinde 16 mahallenin evsel atıklarının toplanması, taşınması ve çevre temizliğinin yapılması.
  2. İlçe genelinde meydan, bulvar, cadde ve sokakların süpürgeci personellerimiz ve vakumlu süpürge araçlarımız ile süpürülüp, yıkanarak temizlenmesi
  3. Yol kenarlarında süpürgeci personellerimiz ile mıntıka temizliğinin yapılması.
  4. İlçe genelinde ki tüm konteynerlerin kötü koku ve bakteri oluşumuna karşı kombi ve arazöz ile  yıkanması ve dezenfekte edilmesi. Çöp araçlarımıza montajı yapılan yeni dezenfekte ekipmanları ile konteynerlerin dezenfekte edilme sıklığının arttırılması.
  5. İlçe genelindeki tüm konteynerlerin bakım onarım işinin yapılması. Ömrünü tamamlamış konteynerlerin yenisi ile değiştirilmesi.
  6. Yıl içerisinde kullanılamaz hale gelen hurda konteynerlerin biriktirilerek Makine Kimya Genel  Müdürlüğü’ne teslim edilmesi.
  7. İlçe genelinde çöp araçlarının alamadığı mobilya atıkları ve iri atıkların Belediyemiz araçlarıyla toplanmasını sağlamak.
  8. İlçemiz genelindeki pazar yerlerinin yıkama ve dezenfeksiyon işlemlerinin yapılarak temizliğinin sağlanması.
  9. İhtiyaç sahibi, bakıma muhtaç veya engelli vatandaşlarımızın Sağlık İşleri ve Sosyal İşler Müdürlüğünün uygun görmesi sonrasında evde temizlik ekiplerimiz tarafından periyodik olarak hane  temizliklerinin yapılması.
  10. İlçemiz genelinde meydana gelen ve çevre kirliliğine yol açan kaza veya olağanüstü durumlara ekiplerimizce derhal müdahale edilerek zararın asgari seviyeye indirilmesini sağlamak.  Ayrıca vatandaşlarımızın konut veya işyerlerinde yaşadığı yangın, su baskını, vb. durumlarda,  temizlik ekiplerimizce vatandaşlarımıza destek olunması.