Belediye Başkanı Ünal IŞIK

Ünal IŞIK

Gaziemir Belediyesi Başkanı
BAŞKAN'IN SOSYAL MEDYALARI

ÖZGEÇMİŞ

          Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, 1965 yılında Kars’ta dünyaya geldi.

          İlk ve ortaokul eğitimini Atatürk Ortaokulu'nda tamamlayan Işık, lise eğitimine İzmir’de devam etti. İzmir Şehit Fethi Bey Lisesi'ndeki eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayarak diplomasını aldı. Üniversite hayatına Anadolu Üniversitesi’nde devam eden Işık, İş İdaresi Bölümü'nden mezun oldu.

          Işık, henüz lise öğrencisiyken çalışma hayatına atıldı. Çeşitli sektörlerde, birçok firmada üst düzey yöneticilik yapan Işık, 2010 yılında kendi mali müşavirlik ofisini açtı. Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak çalışma hayatına devam etti.

          Siyasi hayatına Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlayan Ünal Işık, 2014-2024 yılları arasında, iki dönem üst üste Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 10 yıl sürdürdüğü meclis üyeliği boyunca CHP Grup Başkan Vekilliği, CHP Grup Sözcülüğü, Encümen Üyeliği, Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı’nın yanı sıra birçok komisyonda üye olarak görev yaptı. Aldığı her görevde insan odaklı bir bakış açısıyla hareket etti; ezilen, ötekileştirilen ve dezavantajlı grupların sesi oldu.

          Sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini destekleyen, örgütlü toplumun gücüne inanan Işık’ın, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda üyelikleri bulunuyor.

          31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Gaziemir Belediye Başkanı seçilen Ünal Işık, evli ve iki çocuk babasıdır.