Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Temizlik İşleri

TEMİZLİK İŞLERİMÜDÜRLÜĞÜ

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon : 999 0 251 / 1008

E-Posta : temizlikisleri@gaziemir.bel.tr
Evsel Atık Tarifeleri Bilgi Hattı : 999 0 251 / 1008


 HİZMETLERİMİZ

1- Gaziemir Belediyesisınırları içindeki 16 mahallenin bulvar, meydan, cadde sokak ve pazaryerlerinin temizliği, seyyar süpürgeciler ve temizlik ekipleriyle rutin olarakyapılıyor. Evsel atıklar toplanıyor. Temizlik işi, 23 vasıflı, 87 vasıfsızişçi, 3 süpürge aracı, 1 konteyner yıkama aracı (kombi), 17 çöp aracı ve 1 adetsu tankeri ile gerçekleştiriliyor.

  

 

2- Gaziemir’de,tüm sokaklarda bulunan konteynerler, kötü koku ve bakteri oluşumuna karşı kombiile temizlenerek ve dezenfekte ediliyor.

 

 

3- Tüm konteynerlerinbakım ve onarımı yapılıyor, arızalanan kapakları, tekerlekleri değiştiriliptamir ediliyor. Eskiyen konteynerlerin boyaları da yenileniyor.

 

4- Çöp araçlarınınalamadığı atıklar (moloz-ev eşyası-karton-kül vb.) müdürlüğümüz ekipleritarafından ayrıca toplanıyor.

 

 

 

5- İlçedeki tümpazaryerleri, pazar kurulduktan sonra temizlenip, dezenfekte ediliyor.

  

6- 5 adet şarjlı bisikletile mahalle cadde ve sokakların temizlik kontrolleri yapılıyor.

 

   


7-
Gaziemir’de geri dönüşüm ve atık yönetimi çalışmalarımızkapsamında, ilköğretim okullarına atık yağ bidonları ile pilot bölge seçilensokaklara cam, plastik ve metal geri dönüşüm konteynerleri dağıtıldı. Ayrıcaelektronik eşya geri dönüşümü için Gazikent Mahallesi 80/1 Sokak’a ElektronikAtık Konteyneri’i yerleştirildi.

                         

  
                          

8- 2011 yılıhizmetlerimiz arasında okul, ibadet yerleri, yaşlı ve özürlülere yönelik geneltemizlik hizmeti çalışmalarımız başladı.

 

 

9- Konteynerlerin yeraltına alınması projesi kapsamında ana arterlerde belirlenen 5 nokta için yeraltı konteynerleri hazırlık çalışmalarımız başladı.

 

  

 

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI