Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Plan ve Proje

PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ

Tamamlanan Projeler

            1- ATIFBEY MAHALLESİ PAZARYERİ YANI PARKYANI PARK PROJESİ Atıfbey Mahallesi 6/2 Sokakta pazaryeri yanındaprojelendirilen park projesinde dinlenme yerleri, çocuk oyun alanı, yeşil alanbulunmaktadır.            2- YEŞİLMAHALLESİ HALİL TAN PARK PROJESİ; Yeşil Mahallesi Abdulhamit Yavuz Caddesiüzerinde bulunan parl projesinde dinlenme yerleri, bitki havuzu ve yeşil alanyer almaktadır.            3- YEŞİL MAHALLESİ 650 SOKAK PARK PROJESİ; Proje,Yeşil mahalle 650 sokak üzerinde yer almaktadır. Proje, çocuk oyun alanı,fitness alanı, oturma grupları, yeşil alan, kaya bahçesi ve otopark düzenlemesiiçermektedir.

            4- IRMAK MAHALLESİ DEREBOYU YEŞİL ALAN PARKPROJESİ; Proje, yaklaşık olarak 9050m2 de 2 ayrı alanı kapsamaktadır.Projede yürüyüş yolları, şev alan bitkilendirmesi, peyzaj düzenlemesi, bitkiparterleri,  mini futbol sahası ve 3 potaile basketbol dahası yeri almaktadır.

            5- BEYAZEVLER MAHALLESİ 563 SOKAK PARKPROJESİ; Proje, Beyazevler Mah. 563 sokak üzerinde bulunmaktadır. Yaklaşık 7350 m² alandanoluşmaktadır. Proje kapsamında çocuk oyun alanı, basketbol sahası, fitness vepiknik alanı mevcuttur.6-SARNIÇ BÖLGESİ 1203 SOKAK PARK PROJESİ; Sarnıç bölgesi 203 sokaküzrinde sanayii bölgesi ve araç muayene istasyonu civarına hitap eden birnoktada projelendirilen parkta 57 adet araç kapasiteli otopark, yeşil alandüzenlemesi ve dinlenme alanı bulunmaktadır.7- ATIFBEY MAHALLESİ PAZARYERİ TEZGÂH YERLEŞİM PROJESİ; AtıfbeyMahallesi Pazaryerine Cuma günü kurulan giysi pazarında yaşanan yer kargaşasınaçözüm olması amaçlı tezgâh yerleşim planı çizildi.


8- ATIFBEY MAHALLESİ SEYDİKÖY İSTASYON BİNASI RÖLEVE ÇALIŞMASI ; Seydiköyİstasyon Binası çevresi Kent Arşivi ve Kültür Merkezi Projesine altlıkoluşturması amacıyla rölöve çizimi yapıldı.


9- BİNBAŞI REŞATBEY MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞI RÖLÖVESİ;  Binbaşı Reşatbey Mah. Sağlık ocağına gelentalep doğrultusunda röleve çalışması yapılmıştır.

10- BİLLBOARD VE TOTEM REKLAM PANO TABELALARI PROJESİ; Gaziemirilçe sınırları dâhilinde ki bıllboard ve totem reklam pano tabelalarınınkonulabilecek yerlerini gösteren proje hazırlandı.

11 -GEVREK SATIŞ YERLERİ PROJESİ; Gaziemir İlçe sınırlarıdahilindeki gevrek satış yerlerini gösteren proje hazırlandı.

12- ATATÜRK BULVARI GÖSTERİ VE KONSER ALANIPROJESİ
AtatürkBulvarı üzerinde futbol sahası yanında bulunan alanda vatandaşların sosyalaktivitelerini desteklemek amacıyla kutlama, çok amaçlı saha düzenlemesi vekonser alanı yaratarak yeniden hayat geçirilecektir. 5000 m² olan projede, 550 m² - 50 cm. yükselliğinde büyüksahne, 200 m²- 70 cm.yüksekliğinde ana sahne, ışıklandırma amaçlı 15 adet kolon ve tamamı çimalandan oluşmaktadır.


13- SARNIÇ PİKNİK ALANI VE SPOR TESİ SLERİPROJESİ
proje 7550 m²lik alanıkapsamaktadır. Projede anfi tiyatro futbol sahası , tribün, mini futbol sahası,soyunma odaları, basketbol, voleybol, plaj voleybolu, kortbol, çim oyun alanı,fitness, jimnastik alanı, okçuluk alanı, 18 li mini golf sahası, bir küçük vebir büyük malej, kır gazinosu, 3 kamelya, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları,piknik alanları ve 1 adet korunaklı mangal alanı yer alacaktır.Proje7550 m²lik alanı kapsamaktadır. Projede anfi tiyatro, futbol sahası + tribün, minifutbol sahası, soyunma odaları, basketbol, voleybol, plaj voleybolu, kortbol,çim oyun alanı, fitness, jimnastik alanı, okçuluk alanı, 18’li mini golf sahası,bir küçük ve bir büyük malej, kır gazinosu, 3 kamelya, çocuk oyun alanı,yürüyüş yolları, piknik alanları ve 1 adet korunaklı mangal alanı yeralacaktır.

14- SARNIÇ ORNE HOME ÖNÜ PARK PROJESİ


SanayiBölgesinde yapımı tasarlanan parkta yeşil alan ve oturma grubu tasarlanmıştır.Avan proje aşamasındadır.

15- SARNIÇ EGE CADDESİ (KAPPA) PARK PROJESİ
SanayiBölgesinde yapımı tasarlanan parkta yeşil alan ve oturma grubu tasarlanmıştır.Avan proje aşamasındadır.

16- SARNIÇ HABERTÜRK YANI PARK PROJESİ
SanayiBölgesinde yapımı tasarlanan parkta yeşil alan, oturma grubu ve otoparktasarlanmıştır. Avan proje aşamasındadır.

17- SARNIÇ ARAÇ MUAYENE İSTASYONU 1203SOK.ÜZERİ PARK PROJESİ
SanayiBölgesinde yapımı tasarlanan parkta yeşil alan ve oturma grubu tasarlanmıştır.Avan proje aşamasındadır.

18- SARNIÇ BYKEPİ OTOPARK PARK PROJESİ
SanayiBölgesinde otopark çalışması yapılmıştır. Avan proje aşamasındadır.


19- NEVVAR SALİH İŞGÖREN CADDESİ ÜZERİNDE(MEVCUT ŞANTİYE YERİNE) HAYVAN HASTAHANESİ PROJESİ


Toplam611 m²den oluşmaktadır.Proje kapsamında Hayvan bekleme salonu, veteriner hekim odası,muayenehane, veteriner hekim odası, aşı odası, operasyon hazırlama + yoğunbakım, müdür ve müdür yardımcısı odası, toplantı salonu,laboratuar ve yemekhaneyer almaktadır.

20- SARNIÇ BÖLGESİ HÜRRİYET MAH.1071SOK.PARK PROJESİProje2088 m²lik alanı kapsamaktadır. Proje 3’lü pota basket sahası, fitness, çocuk oyunalanı, dinlenme ve yeşil alandan oluşmaktadır.

21- SENTETİK BUZ PİSTİ REVİZYON PROJESİ


Mevcutprojenin çevresine koruyucu branda sistemi tasarlandı.

22- ŞANTİYE ÖNÜ REKREASYON ALANI LEKEÇALIŞMASI

Projeleke çalışması aşamasındadır.Projenin içeriğinde Piknik alanları, seyir terası,gençlik kampı, anfi tiyatro, paintboll, ekolojik park, basketbol, voleybol, kırdüğün salanu, tenis kortları, Go-kart, sosyal tesis, büfe ve otoparkbulunmaktadır.

23- BEYAZEVLER MAH.544 SOK.PARK PROJESİTasarlananPark 2700 m²alandan oluşmaktadır. Projede fitness, otopark, çocuk oyun alanı, seyirterasları, dinlenme ve yeşil alan yer almaktadır.

24- 9 EYLÜL İ.Ö.OKULU RÖLÖVE ÇALIŞMASI
GösteriSalonunun rölöve çalışması yapıldı.

25- ATIFBEY MAH. MEZARLIK MEYDAN PROJESİProje6000 m²lik alandan oluşmaktadır. Projede 1715 m² meydan alanı, 750 m² otopark, 365 m² üçgen alan, 3180 m² yol döşemesi, 900 m² meydan içi yeşilalan, 4 adet membran, heykel alanı, mini gösteri alanı ve ışıklı sergipanolarından oluşmaktadır.

26- SARNIÇ BÖLGESİ FATİH MAH. 1142-1147SOK.ARASI PARK PROJESİProje2178 m²lik alandan oluşmaktadır.Proje kapsamında tek pota basketbolsahası,fitness,çocuk oyun alanı,oturma grupları ve yeşil alan bulunmakatadır.

27- SABİHA GÖKÇEN İ.Ö.OKULU ATATÜRK BÜSTÜÇALIŞMASI

Okulbahçesi içindeki ay yıldız formundaki Atatürk büst projesi çalışması.

28- 79 ADA MEYDAN PROJESİ
79ada kapsamında tüm adayı ve meydanı da içine alanda 8000 m ² lik alanda Meydandüzenlemesi ve dükkan, restaurant, cafe, kitapevi, sinema, ofis, otel veotoparktan oluşan bir kompleks tasarlanmaktadır.

 


29- BELEDİYE HİZMET BİNASI PROJESİ

Yaklaşık8000 m²lik ofis katları, zemin+3 kat ve 2 kat yer altı otoparkı mevcuttur.Toplaminşaat alanı 13.000 m²dir.30- 80/1 SOK.SEVGİ YOLU HAVUZ PROJESİ REVİZYONU


SevgiYolu içerisinde yer alan mevcut havuz projesi revize edilmiştir.

31- IRMAK MAH.DEREBOYU REKREASYON ALANIPROJESİ
ProjeIrmak Mah. Dere boyunca iki kısımdan oluşmaktadır. Üçlü pota basket sahası,oturma ve yeşil alan, mini futbol sahası mevcuttur.

 

32- ŞANTİYE TESİSLERİNİN İÇİNDE BULUNANMAKİNA İKMAL VE VETERİNERLİK BİNASININ RÖLÖVESİ


Mevcutbinanın yerinde ölçümü alınarak rölöve projesi hazırlanmıştır.

33- GAZİKENT MAH. 80/2 SOK. İLE AKÇAY CADDESİ KESİŞİMİ PARKPROJESİ

Akçay Caddesi üzerinde bulunanalanda yürüyüş yolları ve oturma alanları vatandaşın kullanımına yönelikprojelendirilmiştir.

34- SEYDİBABA TÜRBESİ ALANI PERSPEKTİF ÇALIŞMALARI YAPILDI.
Alan ile ilgili ön etüdyapıldığında seydibaba türbesinin vatandaşların türbeyi daha iyi koşullarda ziyaretedebilmesi amacıyla çevresi ile birlikte düzenlenmiştir. Proje kapsamında, biradet sosyal tesisin yanı sıra, çeşme, dinlenme alanları ve yeşil alandüzenlemeleri yer almaktadır.

35- BİNBAŞI REŞATBEY MAHALLESİNDE ÇAMAŞIRHANE PROJESİ VEMETRAJ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Sözkonusu projede çamaşırhane yaklaşık 60 m2 alana oturmaktadır. Vatandaşlarınçamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve ütüiçin ayrılmış bir bölüm ile bekleme salonunun yanı sıra çalışan personel içinise bir adet depo Wc ve mutfak bulunmaktadır.

DEVAM EDEN PROJELER

ÖNDER CADDESİ DDY-3ETAP
 
DDY-3.Etap Sevgi Yolu konumolarak İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Atıfbey Mahallesi 362 ada 1 parselde, 5Sokak ve Önder Caddesi arasında yer almaktadır. Yaklaşık 5050 m²’lik alanın %45’i yeşil alan olan projelendirilmiştir. Proje kapsamında İlimizde veilçemizde ilk kez uygulanacak olan özel olarak tasarlanmış güneş saatiuygulaması, değişken ölçülerde ve renklerde doğal yer kaplamaları, yeşilalanlar, yürüyüş yolları, halkın dinlenmesine yönelik oturma grupları, çocukoyun alanı, kum saha ve 200 m² Kafeterya ile 80 m²’lik Yer altı Tuvaleti mevcuttur.

DOKUZEYLÜL MAHALLESİ DDY-4ETAP

İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Dokuz Eylül Mahallesi 362 ada 1 parseldeAkçay Caddesi ve Kahramanlar Caddesi arasında yer alan DDY-4 Etap Sevgi Yolu,yaklaşık 5780 m²’lik alana sahiptir. DDY 4. Etap Sevgi Yolu ve rekreasyon alanıdüzenleme Projesinde de, yeşil alan, dinlenme amaçlı oturma grupları ayrıcaproje kapsamında 12 m²’lik Muhtarlık binası ile Muhtarlık binası yanında 6m²’lik Büfe bulunmaktadır.

SARNIÇ PİKNİK ALANI KIR GAZİNOSU PROJESİ

Sarnıç Piknik Alanı Kır GazinosuOrman İşletme Genel müdürlüğü tarafından onaylanarak revize projesi tamamlandı;Sarnıç Piknik Alanı içerisinde vatandaşların günübirlik ihtiyaçlarınıkarşılayabilecekleri yaklaşık 70m² lik kır gazinosu ve bu gazinoya hizmetedecek olan açık ve yarı açık alanlar ile çocuk oyun alanları ve otoparktanoluşan yeni bir tesis yapılacaktır. Çok amaçlı kullanıma sahip olabilecek butesis piknik alanına farklı bir yaklaşım sağlayacaktır.

Copyright © 2022 Gaziemir Belediyesi