Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Hoşgeldin Bebek Projesi

 HOŞGELDİN BEBEK
Gaziemir Belediyesinden Hoşgeldin Bebek Projesi

Çocuk, genç, kadın, yaşlı ve hastalara yönelik sosyal projeleriyle dikkatleri çeken Gaziemir Belediyesi, anneler ve bebeklerini de evlerinde ziyaret ediyor. Sosyal Yardım İşleri ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Ekipleri; sağlıklarını izledikleri annelere kitap, bebeklerine hediye sunuyor

 

Başkan Halil İbrahim Şenol’un göreve gelmesiyle tek tek hayata geçirilen sosyal projelerle dikkatleri çeken Gaziemir Belediyesi, çocuk, genç, kadın, yaşlı ve hastalardan sonra, bebeklere yönelik de proje geliştirdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında, doğum yapan tüm anneler ziyaret ediliyor. Doğum sonrası dikkat edilmesi gerekenler ile bebek bakımı konusunda bilgileri içeren kitapçık verilen anneler ile bebeklerinin sağlık durumu da takip ediliyor.

Başkan Şenol’un selam ve kutlama mesajını götüren sosyal yardım işleri müdürlüğü ekipleri ise, bebeklere yönelik hazırlanan hediye paketini sunuyor. Ekiplerin gerçekleştirdiği ziyaretlere, Gaziemir Gıda Bankası Yardımlaşma Derneği Başkanı Birsen Şenol da, eşi Halil İbrahim Şenol’u temsilen katılıyor. İhtiyacı olan ailelere dernek aracılığıyla yardımların yapılmasını da sağlayan Birsen Şenol’un ziyareti, Gaziemirli anneler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Başkan Şenol, “Doğumdan ölüme tüm vatandaşlarımızın hizmetinizdeyiz” diyor.

 

 

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi