Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Halk Hizmet Masası

Hizmetin “gülen yüzü”

Gaziemir Belediyesi’nde iki yıldır faaliyet gösteren “halk hizmet masası”, güler yüzü ve hızlı çözümleriyle vatandaşların belediyedeki tüm işlerini kolaylaştırıyor.

Gaziemirliler’e daha aktif ve daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Halk Hizmet Masası, çözümün adresi oldu. Vatandaşların belediye ile ilgili her türlü istek ve önerilerini kolayca iletebildiği Halk Masası’nda, talepler hızlı bir şekilde tasnif edilerek ilgili birime acilen iletiliyor ve çözümlenene kadar takibi yapılıyor.

Hizmetlerini, “açık” ve “kapalı” iki ayrı bölümde çeşitlendiren Halk Masası’nın kapalı bölümünde Bilgi Edinme Kanunu’na göre yapılan başvurular değerlendirilerek ilgili birimlere yönlendiriliyor, gelen cevaplar da yasal sürede vatandaşa ulaştırılıyor. Burada ayrıca 16 mahalle muhtarı ile de direkt iletişim sağlanıyor. Muhtarların belediye yönetimi ve vatandaşla ilgili her türlü talebi işleme koyuluyor. Özel bir bilgisayar programı ile kayıt altına alınan tüm istek ve şikayetler veri bankasında toplanarak değerlendiriliyor.

İlk karşılama Halk Hizmet Masası’nda
Gaziemir Belediyesi girişinde açık hizmet veren Halk Hizmet Masası’nda ise, vatandaşları karşılayan iki görevli, yönlendirme ve rehberlik yapıyor. İşleminin hangi birimle alakalı olduğunu bilmeyen vatandaşlara ilgili görevliye kadar eşlik eden personel, yaşlı ve engelli vatandaşların evrak takibini de yürütüyor.

Halk hizmet masasıyla, vatandaşa en kolay ve en hızlı hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol “Halk Masası ile vatandaşların belediyedeki işlemleri daha hızlı ve etkili bir şekilde yürütülüyor. Gaziemirliler’e en kaliteli hizmeti, en kısa sürede sunmanın gayreti içindeyiz” dedi.

Halk Hizmet Masası’na
999 0 251 nolu telefondan dahili 1003-1004-1005,
info@gaziemir.bel.tr e-mail adresinden
ya da şahsen başvurarak ulaşabilirsiniz.

 

Online Öneri - İstek - Şikayet Formu İçin Tıklayınız

Halk Hizmet Masası Telefon : 999 0 251

 

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi