Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Şampiyonların okulundan muhteşem final

Belediyenin düzenlediği halk dansları kurslarına katılan kursiyerler 8. Geleneksel Halk Dansları Gecesi’nde sergiledikleri folklor gösterileriyle Gaziemirlilere görsel şölen sundu. Türkiye Şampiyonu ekibinde sahne aldığı gecede Başkan Şenol şampiyonları ödüllendirdi

 

Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği halk dansları kurslarına katılan Gaziemirliler 8. Geleneksel Halk Dansları Gecesi’nde kurs boyunca öğrendiklerini sergileme şansı buldu. Festival Alanı’nda düzenlenen gecede birçok kursiyer ilk sahne deneyimini yaşarken, birçoğu da tekrar sahneye çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Görsel şölenin yaşandığı sezon finalinde 500 kursiyer İzmir, Denizli, Muğla, Aydın, Kırklareli, Kafkas, Azeri, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu yörelerinden oyunlar sergiledi. 8. Geleneksel Halk Dansları Gecesi’nde zeybek, horon, roman havası, halay potpuri gibi oyunlar sergilendi. Yetişkin, genç ve çocuk olmak üzere üç kategoride eğitim veren ve bu yıl bin 500 kursiyerin katıldığı kursun final heyecanına ailelerde ortak oldu. Binlerce Gaziemirli etkinlik boyunca dansçıları yalnız bırakmadı.

 

Şampiyonlara ödül
Şölen tadında geçen gecede Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği turnuvada Türkiye Şampiyonu olan Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu dansçılarını yarım altınla ödüllendirdi. Şampiyon ekibin çok büyük emek ve fedakarlıklar sonucu başarıya ulaştığının altını çizen Başkan Şenol, “Bugüne kadar aldığı birçok başarıyla gurur kaynağım olan 32 Dev Adam’ı gönülden kutluyorum. Gaziemir’in, İzmir’in gururu oldular. Daha çok çalışarak daha da büyük başarılar kazanacağınıza yürekten inanıyorum” diye konuştu. Özel gecede sahne alan Türkiye Şampiyonu 32 Dev Adam performanslarıyla izleyenleri adeta büyüledi.

 

Şenol: Hepiniz harikasınız

8. Geleneksel Halk Dansları Gecesi’nin finalinde sahneye çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Hepiniz harikasınız” diyerek dansçıları kutladı. Başkan Şenol, halk dansları eğitmenleri Cem Gülseçgin, İrem Gülseçgin, Zekican Yardımcı, Merve Ersoy, Onur Hasdoyuranlar, Sevgi Akan, Cenk Keskin, Mert Keleş, Batuhan Bekir Işık’a plaket sundu, teşekkür etti. Belediyelerin sadece fiziki ihtiyaçları karşılayan kurumlar olmaması gerektiğini ifade eden Şenol, kentlere kimlik kazandırılabilmesi için kentlerin tarihine, kültürüne sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Gaziemir’in sanat kenti olduğunu ve bu kente belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Şenol, “48 farklı branşta düzenlediğimiz kurslara 10 binden fazla Gaziemirli katılıyor. Bu kurslar sayesinde kültürel değerlerimize sahip çıkıyor, gelecek kuşaklara aktarıyoruz” diye konuştu.

 

Tarih: 19-06-17

Haber Fotoğrafları

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI